Keresés:
Keres
Bejegyzések
Blog (4 cikk)
English presentations for Pharmacists
Üdvözlet a szerkesztőtől
Jegyzet és tételsor
Jogszabályok
 
Konferencia beharangozó (1 cikk)
&nbs 
Üdvözlet a szerkesztőtől

Üdvözlet a szerkesztőtől

Dr. Zajzon Gergely vagyok, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi és Közszolgálati Karának egyetemi tanársegéd oktatója, valamint a SolDRA International Kft. alapítója és szakmai tanácsadója, 2014-től az egyik ügyvezetője.  Orvosi végzettségem mellett rendszerinformatikusi, programozói OKJ képesítést  szereztem, továbbá Egészégügyi Menedzser, valamint Gyógyszerfejlesztés MSc képzéseken is rész vettem.  
Már az orvosi egyetem elvégzése alatt elkezdtem 2002-től hivatalosan is OGYI  (jelenleg: OGYÉI) alkalmazottjaként dolgozni és 2008-ig folytattam is a munkámat.2006-tól, mint a gyógyszerek és velük kapcsolatos folyamatok nyilvántartásáért felelős osztályvezetőjeként, ezen munka részeként volt alkalmam számos eurpai uniós munkacsoporti ülés és projekt keretein belül az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) tevékenységét is megismerni és számos rangos, nemzetközi gyógyszeripari konferencián is részt vehettem hazánk és az OGYI képviseletében előadóként.   2008 és 2011 között pedig az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (jelenleg: NEAK) Ártámogatási Főosztálán tevékenykedtem osztályvezetőként. 2011-től az oktatás mellett gyógyszerügyi tanácsadóként dolgozom az általam alapított SolDRA International Kft-ben. A SolDRA International Kft. szakmai vezetésem melett számos gyógyszeripari  szereplő számára végez gyógyszer-engedélyezési (törzskönyvezés, Regulatory), farmakovigilancia és kapcsolodó informatikai szolgáltatásokat (eCTD, gyógyszeripari informatikai rendszerek bevezetése, validációja, szerializációs folyamatok támogatása), valamint szakmai hátteret biztosít gyógyszernagykereskedelmi és támogatási kérdésekben.

Az általam létrehozott oldal célja, hogy információt nyújtson a gyógyszerekkel kapcsolatos fontos folyamatokról, segítse a gyógyszerek engedélyeztetésével, forgalmazásával kapcsolatos információk áttekintését.
 
Az egyetemi oktatás keretén belül elhangzó előadások során az alábbi kérdésekre igyekszem válaszolni:
Mi a gyógyszerügy?
Mi a gyógyszer?
Hogyan lesz valami gyógyszer?
Miért nem gyógyszer, az ami gyógyszernek néz ki?
Mi az orvostechnikai eszköz?
Mik az étrendkiegészítők?
Miért van ennyiféle szabályozás?
Miért ilyen bonyolult a rendszer?
Hogyan lehet valami egyszerre gyógyszer és orvostechnkai eszköz?
Hogyan lehet valami egyszerre gyógyszer és étrendkiegészítő?
Miért 5% a gyógyszer ÁFÁ-ja és miért 27% az orvostechnikai eszközé és az étrendkiegészítőké egyaránt? 
Mi az off-label és az egyedi import szerepe?
Mitől lesz biztonságos egy gyógyszer?

Hogyan kell gyógyszert gyártani?
Hogyan kell gyógyszert forgalmazni?
Hogyan kell a gyógyszereket engedélyeztetni?
Hogyan kell a gyógyszerek mellékhatásait vizsgálni, kivédeni, ellenőrizni?

Ki döntheti el, hogy támogtható-e egy gyógyszeres kezelés, amelytől emberek gyógyulnak meg vagy hiányukban emberek hallhatnak meg?
Mennyibe kerül valójában a gyógyszer?
Miért kerül ennyibe?

És természetesen: milyen informatikai folyamatok, rendszerek támogatják az itt felsorolt gyógyszerügyi és gyógyszeripari szakmai területeket?

(EudraCT, eCTD, EudraVigilance, MedDRA, ATC-DDD, Gyógyszerengedélyezési ügyviteli rendszerek, PUPHA, EudraGMDP, Nagykereskedelmi informatikai rendszerek,  Alimed, Vényíró szoftverek, Gyógyszertári rendszerek, Gyógyszerforgalmi rendszerek, PANKA, IMS, e-Recept, gyógyszerinformációs adatbázisok honlapok: www.ogyei.gov.hu, www.neak.gov.hu, )